Kvalitné francúzske víno

Kvalitné francúzske víno si rád dopraje každý.
Poznáte však proces, ktorý stojí za jeho výrobou?

ilustračný obrázok - viničFrancúzsko je zaslúžene svetovým lídrom vo výrobe vína. Vinári sa tu už po stáročia venujú starostlivosti o vinič a pozornosť upriamujú na každý detail v odrode.

Francúzske vína sú symbolom kvality aj vďaka vynikajúcemu terénu, rozmanitej pôde a ideálnej klíme. Napriek tomu, že disponujú oblasťami posiatymi vinicami, sa krajina vyhýba masovej výrobe. Väčší dôraz prikladajú kvalite a láske, ktorú do práce vkladajú.

Ako sa francúzske víno spracúva? 

Francúzskemu vínu je venovaná mimoriadna starostlivosť a táto premyslená úvaha dodáva každému druhu určitú špecifikáciu. Poďme sa spoločne pozrieť na postup, vďaka ktorému je víno také výnimočné.

Každý krok je zásadný

ilustračný obrázok - viničMágia sa začína hneď po zbere hrozna. Vinári ho rozdrvia hneď, ako sa dostane do skladových pivníc. To umožňuje získať z každej bobule hrozna čo najviac plnohodnotnej chuti. Je to záruka, že francúzske víno bude mať lahodnú chuť, ktorá poteší chuťové poháriky aj tých najnáročnejších ochutnávačov.

Po rozdrvení hrozna sa výsledný mušt dostáva do fermentačných nádrží aby kvasil. Toto je nevyhnutná súčasť, pretože ak sa tento krok neurobí, alebo sa neurobí správne, získali by sme iba hroznovú šťavu.

Ďalším dôležitým krokom pri výrobe je fermentácia. Hrozno používané na výrobu francúzskeho vína má svoje vlastné prírodné cukry a kvasinky. Počas procesu fermentácie prechádza víno zmenami v chemickej rovnováhe. Práve táto chemická zmena robí francúzske víno výnimočným.

A čo farba? Za tú je zodpovedný proces macerácie. Farba vína pochádza zo šupiek hrozna a z ich vlastného prírodného tanínu.

Dôraz na pôžitok

ilustračný obrázok - pohár vínaSkutočne kvalitné víno nemusí stáť celý majetok, ale ani kvalita nie je zadarmo. Poctiví vinári zohľadňujú v cene vína hodnotu viniča, prácu, ktorá za výrobou stojí a renomé svojej značky.

Ak ste milovníkom kvalitného vína, alebo si chcete dopriať zážitok z každého dúška, rozhodne sa oplatí nepozerať na cenu, ale na jeho vlastnosti.

My vám v našej predajni radi poradíme a dozviete sa niečo aj o pôvode samotného vína.

    Zanechať odpoveď