Víno a syr- dokonalý francúzsky večer

ilustračný obrázok - víno a syry, výberRomantický večer, posedenie s priateľmi či oddych na pohovke s vidinou potešenia chuťových kanálikov. Také momenty vyžadujú kvalitné víno a niečo dobré pod zub.

Víno sa nám spája s Francúzskom. Okrem toho je pre mnohých aj kolískou zdravej stravy. Nedajú dopustiť na pohár kvalitného vína a k nemu pochúťku v podobe ich tradičných syrov. Viete však, aké syry sa k vínu hodia najlepšie?

Kombinácie podľa vašich preferencií

Každý z nás má rád iný druh a typ vína a aj samotné víno vyžaduje premyslené občerstvenie, ktoré sa k nemu dokonalé hodí.

Poďme sa spoločne pozrieť na to, aké pochutiny sa vám hodia s bielym, červeným či ružovým vínom. Nezabúdajte, že sa nejedná o žiadnu vedu ani alchýmiu. To, čo sa rozhodnete k vínu kombinovať je na vašich preferenciách.

Červené víno

ilustračný obrázok - víno a syry, výber s červeným vínomAk ste milovníkmi červeného vína, určite viete, že je plné bohatej chuti. Záleží však aj na konkrétnom druhu vína. Ak preferujete víno s výraznou chuťou, kombinovať ho môžete servírovaním tučnejšieho syra, akým je napríklad gouda. Ak máte práve po ruke ovocné červené víno, potom je ideálnou voľbou parmezán či eidam.

Biele víno

ilustračný obrázok - víno a syry, výber s bielym vínomObľubujete suché biele víno? V tom prípade je ideálnym prehryznutím zrejúci syr s bielou plesňou. Najčastejšie býva preferovaný camembert či hermelín. K syru a vínu sa rovnako hodia aj olivy. Najlepšie urobíte, ak zvolíte zelené olivy plnené lososom alebo mandľami. Kombinácia chutí sa nádherne prepojí a môžete si tak užiť dokonalý francúzsky večer.

Ružové víno

Ružové víno je veľmi jemné na chuť a preto častokrát nevyžaduje nič viac na zahryznutie.

Ak by ste si ale predsa len niečo dali, určite neurobíte krok vedľa s mäkkým syrom. K vínu sa dokonale hodia smotanové syry, či dokonca naša skvelá tradičná bryndza. Ak vás prepadne chuť na niečo sladké, dezert je rovnako vhodný. Pravým francúzskym dezertom je napríklad chutný, bretónsky maslový koláčik.

Urobte si obyčajný večer nezabudnuteľným

ilustračný obrázok - dva poháre s vínomPri pravom francúzskom večeri nesmie chýbať fľaša kvalitného vína, ktoré rozprúdi zmysly a dokonalé prepojenie chutí, vďaka delikátnym syrom a olivám. Tieto chute sa k sebe nezameniteľne hodia a navzájom sa vyzdvihujú.

Večery v karanténe sú dlhé, tak prečo si ich neurobiť príjemné? Navštívte našu predajňu a zásobte sa všetkým, čo k dokonalému romantickému večeru s vašou polovičkou potrebujete. S výberom vám veľmi radi poradíme. Budeme sa na vás tešiť! Au revoir!

    Zanechať odpoveď